pirmdiena, 2008. gada 9. jūnijs

Kādu fotoaparātu man pirkt?

Bieži cilvēki man prasa šo jautājumu. Un tas ir saprotams, jo mūsdienās ir pieejami tik daudz dažādu aparātu, ka no plašā klāsta vien var sareibt galva. Uz konsultantu palīdzību ne vienmēr var paļauties, jo bieži vien veikala interesēs ir pārdod Tev, nevis to labāko un kas Tev ir vajadzīgs, bet, kā saka, kārtīgi „iesmērēt” to, ko nepērk nekur citur. Kā sevi pasargāt no šādām situācijām un zināt konkrēti, ko Tev vajag? Centīšos šī raksta laikā pēc iespējas īsāk un konkrētāk aprakstīt visas tās lietas, kas būtu jāņem vērā, izvēloties jaunu fotoaparātu.

Filma pret Digitālajiem

Noteikti vajadzētu izdomāt vai Tu vēlies fotografēt uz fotofilmām, vai ar digitālajiem aparātiem. Digitālie aparāti ir labāki, lai iemācītos fotografēt, jo Tu skaidri redzi, ko Tu dabū uzreiz. Tā kā es neesmu īpaši pacietīgs cilvēks, es pats fotografēju ekskluzīvi tikai digitāli. Filmas maksā naudu, filmu attīstīšana maksā naudu un aizņem laiku un rezultātā Tu tāpat nezini, ko Tu esi dabūjis, jo tas viss ir vai nu jāskenē, vai nu jātaisa kontrolkopijas. Bet daudzi cilvēki saka, ka filma disciplinē un iemāca taupīt kadrus, un lietot tikai tad, kad vajag. Cik cilvēku, tik uzskatu. Tātad lielos vilcienos bilde ir sekojoša. Ja nopirksi digitālo fotoaparātu, tad Tev būs jānopērk tikai vēl dators ar daudz atmiņu. Ja nopirksi filmu kameru, tad būsi priecīgs par to, ka filmu kamera ir daudz reižu lētāka nekā digitālais aparāts, bet ik reizi, kad aiznesīsi filmiņu attīstīt vai pirkt jaunu, no Tevis noplēsīs naudiņu. Digitālajā visa summa jāiegulda uzreiz, bet filmu jeb tā sauktajā analogajā foto jāiegulda visu laiku. Internetam un visādām tehnoloģijām attīstoties, iespējams, būtu gudra doma startēt ar digitālo aparātu. Jo visur, kur mēs vien ejam, mums prasa digitālu attēlu. Ja vēlies taisīt „mākslu” un drukāt bildes pats ar roku, tad, protams, labāk izvēlēties filmu aparātus. Fotopapīra mūžs ir daudz ilgāks nekā uz tintes printera printētai bildei, tāpēc arī daudzi kolekcionāri atzīst tikai analogo jeb filmu fotogrāfiju.

Kameras tips

Vai Tu vēlies pirkt Spoguļkameru vai parasto skata meklētāju kameru? Kāda atšķirība?

Spoguļkamerā Tu redzi identiski to pašu, ko Tu dabūsi uz bildes. Ar skata meklētāju kameru Tev ir jāskatās caur īpašu lodziņu, lai redzētu to, ko Tu fotografēsi. Digitālajās kompaktkamerās Tu skaties uz LCD displeju kameras aizmugurē. Bieži vien tas lodziņš ir uztaisīts ļoti maziņš vai vispār nav. Spoguļkameru lielākais pluss ir tāds, ka Tu vari noskrūvēt esošo objektīvu un samainīt uz kādu citu.

Megapixeļi

Ja esi pavērojis digitālo fotokameru tirgu, tad noteikti esi pamanījis, ka megapikseļu skaits ar katru gadu arvien vairāk un vairāk palielinās. Tā ir kā sacensība ražotāju vidū, kurš ieliks visvairāk. Realitāte ir tāda, ka mums vairāk megapikseļu nemaz nav vajadzīgs. Jo vairāk megapikseļu, jo lielāka izšķirtspēja attēlam ir. Tas nozīmē, ka Tu vari izprintēt lielāku attēlu. Lai, piemēram, draugos(draugiem.lv) ieliktu bildi, mums pilnībā pietiek ar 2 megapikseļu kameru. Bieži vien kad cilvēki šo izdzird, viņi netic, jo kā tas var būt, ka pat telefonam ir vairāk pikseļu, bet bilde pēc nekā neizskatās. Tas ir tādēļ, ka telefoniem ir plastmasas objektīvi, kuri nefokusē, un tiem ir slikti sensori, kas padara bildes nekvalitatīvas un graudainas(trokšņainas).

Es iesaku izvēlēties digitālo kameru no 6-12 megapikseļiem.

Baterijas pret Akumulatoru

Mūsdienās visas mazās elektroierīces nāk kopā ar akumulatoriem, kā, piem., mobilie telefoni. Ja pērc parasto digitālo kameru, tad noskaidro, kādas baterijas tas ņem pretī. Ja būsi izbraucis kādā ceļojumā, pēdējais, ko Tu gribēsi, ir redzēt uzrakstu „BATERY TOO LOW”. Ja Tavs fotoaparātiņš ņem pretī AA pirkstiņus, tad nav problēmas, jo tos var nopirkt uz katra stūra. Tādā veidā nevajadzēs iet uz viesnīcu un lādēt savu vienīgo un unikālo akumulatoru. Lādējamās AA baterijas arī ir dabūjamas, tā kā tas varētu būt vislabākais un izdevīgākais variants nopietnam šūterim!

Auto režīmi pret Manuālajiem

Kad pērc aparātu, noteikti pārliecinies, vai Tavam noskatītajam aparātam ir manuālie režīmi. Auto režīmi (zaļais, portrets, ainava, sports) ir labi tikai tad, kad laiks ārā ir labs. Kad fotogrāfē sliktākos apstākļos, tad fotoaparāts apjūk. Manuālie režīmi atļauj pilnīgi brīvu kontroli pār visiem rādītājiem, tādā veidā Tu esi brīvs un vari darīt visu, kas vien Tev ienāk prātā. Parasti manuālais režīms ir apzīmēts ar lielo „M” burtu uz režīmu ripas. Av(diafragmas prioritāte) un Tv(slēdža prioritāte) režīmi arī ir manuālie režīmi un ir ļoti noderīgi. Katram ražotājam ir savi apzīmējumi, tā kā pārbaudi pirms pērc. Ja vēlies iemācīties nopietni fotografēt, tad bez manuālajiem režīmiem neiztikt.

Kameras izmērs/svars

Ja esi smalka sieviete vai arī dodies kādā ceļojumā, tad pēdējais, ko Tu vēlēsies staipīt līdzi, ir smaga kamera ar lielu objektīvu. Ne vienmēr izmēros lielākās kameras nodrošina to labāko attēlu. Tāpēc plāno savas vajadzības jau iepriekš. Spoguļkamerām ir nepieciešama atsevišķa mugursoma vai pleca soma. Ja vēlies iejukt pūlī un fotografēt žurnālistiskajā stilā un ķert emocijas, tad varbūt laba ideja būtu nopirkt mazāku aparātu un būt neuzkrītošākam. Pēdējo mobilo tālruņu iebūvētās kameras ir diezgan pieņemamas un sniedz kvalitatīvu attēlu. Ja neesi profesionālis, tad varbūt apdomā, vai nav labāk paņemt savu budžetu un iztērēt jaunā multimediju telefonā. Tādā veidā Tu dabūsi vairākas ierīces par vienas cenu un būsi krutākais džeks/čiksa ciemā!!! Labāk telefons, kurš vienmēr ir līdz, nekā spoguļkamera, kas stāv mājās uz plauktiņa noputējusi.

ZOOM

Stāvi tur un nekusties, es Tevi tūlīt piezoomēšū!

Ir divu veidu zoomi, par kuriem Tev ir jāzina:

A – optiskais zooms

B – digitālais zooms

Optiskais zooms izmanto optiku, tātad objektīvu, un palielina vai pavelk platāku kadru uz optikas rēķina. Digitālais zooms ir pilnīgs mēsls, un no tā lietošanas ir jāizvairās. Digitālais zooms neko nepalielina, bet samazina attēla izšķirtspēju izgriežot ārā no attēla to vietu, uz kuru esat zoomējis. Tādā veidā, kad atnāc mājas un pārskati bildes, tad tās, kuras esi zoomējis izmantojot digitālo zoomu, ir iznākušas daudz nekvalitatīvākas un mazākas izmēros.

Kad pērc savu 20x zoomējošo kameru, tad iepriekš pārliecinies, vai digitālais zooms nav ieskaitīts jau tajā iekšā.

Spoguļkamerām šī situācija atkrīt, jo Tu vari uzskrūvēt kādu vien objektīvu vēlies, kas sniedz daudz augstāku kvalitāti pār parastajām „čaiņiku” kamerām. Diemžēl labs objektīvs bieži vien maksā vairāk par pašu kameru, tā kā nav jau īsti jēgas nopirkt labu kameru un uzskrūvēt virsū lētāko objektīvu. Spoguļkameru lietotājiem vēl jāņem vērā tas, ka reportāžas karstumā bieži var sanākt mainīt objektīvus, tā kā, ja esi noskatījis spoguļkameru, tad apdomā, vai augstā kvalitāte ir svarīgāka, nekā nedabūt no sievas pa kaklu par iztērēto ģimenes budžetu!

Continuous shooting, fps

’Frames per second’ nozīmē cik kadrus sekundē varēsi uzņemt. Diemžēl par šo ekstru būs jāmaksā divtik. Spoguļkamera, kura fotografē ar 6 kadriem sekundē, būs 2x dārgāka nekā tā, kura bliež tikai 3 fps. Ja nopietni esi iecerējis bildēt sportu vai kādus citus dinamiskus sižetus, tad ieteiktu skatīties uz kamerām, kurām šis parametrs būtu pēc iespējas augstāks. Tādā veidā ir iespējams atlasīt, kurš tieši kadrs Tev patīk vislabāk. ‘Ziepju trauku’ kamerām šī funkcija parasti ir ļoti slikta, un pašas kameras ieslēgšanas laiks arī nav pārāk ātrs.


Digitālie foto formāti

Pašlaik populāri ir vairāki digitālo bilžu foto formāti. Daži no tiem ir labāki pie datorapstrādes, bet citi pie bilžu glabāšanas, jo neaizņem tik daudz vietas.

Ja Tevi interesē datorapstrāde un Tev patīk visas savas bildes kaut kā ‘uzlabot’ ar Photoshop programmas palīdzību, tad iesaku sameklēt tādu kameru, kurai noteikti ir RAW failu formāts. Pārsvarā visām mūsdienu spoguļkamerām ir šis formāts, bet ‘ziepju traukos’ tas ir sastopams ļoti reti. Ja vēlies sev ‘ziepju trauku’ ar RAW formātu, tad iesaku aplūkot firmas Canon produkciju. Noteikti jāpatur prātā, ka RAW formātā bildētas bildes aizņems daudz vairāk vietas uz cietā diska un tās nav iespējams apskatīt vai izdrukāt tūlīt pat pēc nofotografēšanas. Tās vispirms ir jākonvertē par Jpeg failiem. Tehnoloģija vēl tik tālu nav aizgājusi. Tāpēc daudzi profi vēl joprojām bliež Jpegus.

Sensora aizsardzība pret putekļiem

Ja pirksi spoguļkameru, tad esi gatavs tam faktam, ka, mainot objektīvus, kāds puteklis var ieslīdēt iekšā kamerā un pielipt pie sensora. Sliktā ziņa ir tāda, ka tas tā noteikti arī notiks. Un vēl sliktāka ziņa ir tā, ka tas puteklis būs arī redzams uz bildes kā melns punktiņš. Nemēģini nekādā gadījumā tīrīt pats viņus nost. Labāk uztici to kādam, kurš jau to ir darījis iepriekš un zina, ko viņš dara.
Daudzi kameru ražotāji ir izstrādājuši sistēmas, kuras palīdz šos te putekļus dabūt nost no kameras sensora. Tāpēc izspēti, vai Tavai noskatītajai kamerai ir šāda aizsardzība. Par šo sistēmu efektivitāti es nemācēšu komentēt. ‘Ziepju trauku’ lietotāji var uzelpot, jo kameras korpuss ir noslēgts un nekas uz sensora nostāvēties nevar.


Stabilizācijas motori

Canon fotoaparātiem šī funkcija saucās IS – image stabilization, Nikonam VR – vibration reduction. Par citiem ražotājiem izpēti pats. Šī funkcija ir ļoti laba un vajadzīga. Spoguļkameru teleobjektīvos tā ir bieži sastopama, un aso bilžu skaits jūtami palielināsies. Arī daudzās ‘ziepju trauku’ kamerās ir iebūvēta šī funkcija. Tā kā, ja pērc kameru ar ļoti lielu zoomu, tad esi īpaši uzmanīgs un pārprasi vēlreiz pārdevējam, vai šai kamerai ir attēla stabilizācija.

Full frame (tikai digitālajām spoguļkamerām)

Ja esi nolēmis kļūt par profesionālu šūteri, tad Tev vajadzētu izlemt par to, vai vari atļauties nopirkt pilnā kadra sensora kameru. Ja vari, tad iesaku to darīt. Ja nevari, tad atrodi bagātu mīļāko vai sponsoru. Šīs kameras ir īpaši labas ar to, ka tās sniedz labāku kvalitāti un kadra malas netiek apgrieztas. Sliktā ziņa ir tā, ka lētākā ir Canon 5D kamera, kas maksā virs 1000Ls.

Video

Spoguļkameras nav domātas, lai ar tām uzņemtu augstas izšķirtspējas video. Ja vēlies video, tad vai nu vajadzētu padomāt par videokameru, vai arī par augstākas klases digitālo kompaktkameru.

Aksesuāru un objektīvu izvēle

Pērkot spoguļkameru, tam vajadzētu būt noteicošam faktoram. Pirms pērc, pārliecinies vai noteiktam ražotājam būs tādas klases un specifikas optika, kas Tev ir nepieciešama. Neaizmirsti arī izpētīt tādu aksesuāru klāstu kā zibspuldzes. Salīdzini cenas ar citiem izgatavotājiem un pārliecinies, ka, pērkot kameru, neiekrīti slazdā, kur pēc tam par visām pārējām mantiņām nāksies pārmaksāt. Noteikti arī izpēti, vai Tev ir iespējas augt ar šo tehniku. Jo, ja izlemsi, ka pašreizējā kamera vairs neatbilst Tavām prasībām, tad vai ir iespēja paņemt ko labāku no šī paša ražotāja, nemainot objektīvu un citu aksesuāru arsenālu. Nebūtu prātīgi nopirkt Canon ar 5 objektīviem un tad pāriet uz Nikon sistēmu, jo viņam Canon objektīvi neder.
Kompaktkameru īpašnieki var par šo tik daudz nesatraukties, jo kompaktkamerām nav paredzēti pārāk daudz aksesuāru, bet noteikti ir jāizpēta tie, kas ir.

Lietota tehnika un neoriģinālie aksesuāri

Nevajag baidīties no lietotas tehnikas. Ja Tev ir iespēja pārbaudīt to štrumentu, ko Tu pērc, tad noteikti dari to. Pārliecinies, vai visas skrūves ir vietā. Vai korpusā nav nekādas pazīmes, ka aparāts vai objektīvs ir sists vai kritis zemē kaut kur. Pārbaudi, vai nekur nekas nečīkst. Esi kā CSI krimināleksperts. Noteikti, ja pērc kameru vai fotoaparātu, tad ieliec savu atmiņas karti un uzbildē kādus kadrus, izmantojot dažādus iestādījumus un dažādās gaismās. Pēc tam aizej pie sava datora un izpēti bildes lielākā palielinājumā. Noteikti, kad runā ar pārdevēju, tad uzzini, kāpēc viņš pārdod tieši šo objektīvu vai kameru, un būtu labi uzzināt, cik nopietni viņš to ir lietojis. Kamerai tāpat kā mašīnām ir noskrējiens, un, jo mazāks, jo labāk. Protams, neaizmirsti pakaulēties par cenu!
Ir vēl variants pirkt neoriģinālos izstrādājumus. Piemēram, firma Sigma ražo objektīvus visām lielajām spoguļkameru firmām. Tie parasti ir daudz lētāki. Ja gribi augstāko iespējamo kvalitāti, tad no šiem izstrādājumiem vajadzētu izvairīties. Savukārt, ja Tev tas nav pārāk svarīgi un esi uz budžeta, tad noteikti starp visām Sigmām var atrast arī kādu labu modeli.

Lielais piecinieks!

Ja esi noskatījis fotokameru, kuras ražotāji ir Canon, Nikon, Sony, Pentax vai Olympus, tad problēmām nevajadzētu būt. Šīs firmas ir līderi šajā jomā un tur fotokameru tirgu. Ir arī citas firmas, kuras ir ļoti ekskluzīvas, bet, tā kā šis raksts ir domāts vairāk iesācējiem, tad es izvairīšos saukt īpaši specifiskas sistēmas, lai nejauktu Tev prātu vēl vairāk.

Cena

Noteikti neiztērē visu savu budžetu tikai par kameras korpusu. Es iesaku nopirkt lētāku kameru, bet labāku objektīvu. Noteikti paredzi uz priekšu, vai Tev būs vajadzīgs vēl kāds objektīvs, ārējā zibspuldze un statīvs.
Ja Tu pirksi kompaktkameru, tad Tev nav jāuztraucas par objektīvu mainīšanu. ~300Ls atzīme pašlaik ir tā robeža, kur beidzas kompaktkameras un sākas spoguļkameras.

Iegooglē!

Pirms pērc fotoaparātu noteikti atver interneta pārlūku un izpēti, kas internetā ir rakstīts. Es neiesaku iet forumos un citiem cilvēkiem prasīt, vai šis konkrētais modelis ir labs, jo vienam tas var būt labs, bet otram slikts. Ieraksti googlē aparāta marku un modeļa numuru un klāt pieraksti vārdu REVIEW, un google atradīs Tev izsmeļošus rakstus par konkrēto izstrādājumu.

Rekomendēju visiem apmeklēt adresi http://www.dpreview.com/ Tur ir daudz dažādas informācijas par pēdējiem iznākušajiem fotokameru modeļiem.

Nu ko, es ceru, ka nesanāca pārāk sviestains raksts. Un atceries, ka ne jau fotoaparāti bildē bildes, bet gan tas ir fotogrāfa paša pienākums. Fotoaparāts ir tikai izteiksmes līdzeklis. Ja radās kādas neskaidrības, vai vienkārši gribi man ko pateikt/pajautāt, tad droši iešauj kādu rindiņu komentāru sadaļā. Komentēt var jebkurš. Veiksmīgu iepirkšanos!

43 komentāri:

 1. Paldies, šis raksts tiešām palīdzēja. Veiksmi Jums! :) Vienīgi- pareizrakstība dažbrīd pieklibo. ;)

  AtbildētDzēst
 2. Paldies , ka padalijies ar info :)

  AtbildētDzēst
 3. Daudziem draugiem ir labi apraraati, beidzot esmu gatavs nopirkt arii sev, bet nezinu kaadu man vajag. Sis ir loti labs rakts.
  Liels paldies! Noteikti paliidzees izdariit labaku pirkumu.

  AtbildētDzēst
 4. Beidzot pirmais sakarīgais raksts, priekš normāliem cilvēkiem

  AtbildētDzēst
 5. Paldies, ļoti sakarīgs un noderīgs raksts.

  AtbildētDzēst
 6. paldies loti izsmeloss info iesacejam,ko tu vari pateikt par canon 1000D,paldies!

  AtbildētDzēst
 7. gribēju jautāt jūsu viedokli par Pentax K110D ar objektivu DA 18-55mm.... cik tālu var fočēt ar šo kameru? un vai šī kamera ir laba priekš iesācēja? paldies...

  AtbildētDzēst
 8. Šis ir labs! (rakstiņš) Paldies, Ronald!

  AtbildētDzēst
 9. milzīgs paldies!
  tieši tas ko es meklēju- sakarīgs izklāsts par to, ko darīt izvēloties kameru. super :)

  AtbildētDzēst
 10. Paldies,loti palidzeja.Vismaz beidzot ir kads prieksstats par to ko meklet..Lai Dievs sveti!!!

  AtbildētDzēst
 11. Pievienojos PALDIES teicējiem! :)

  AtbildētDzēst
 12. Izlasiju textinju un so to jau piefikseju,kas ko kaa ;) EOS 1100D 18-55mm IS 2 12,2 megapixeli,6,8cm,(2,7)collas lcd-displeys wel iso empfindlichkeit 100-6.400 bildes stabilizators komplektaa ar EF un EF-S-objektiviem +wel 16 gb atminjas karte, ko sakat sitadu aparatu war sakumam njemt???
  Ieprieks jau paldies,par garo informaciju un par atbildi. ;)

  AtbildētDzēst
 13. OLYMPUS SP-810UZ Classic ko jūs teiktu par šo,vajadzība ģimenes foto.

  AtbildētDzēst
 14. Sveiki varetu pakonsultēt kameru izvele kadu labak pirkt man ka iesacejam Nikon D3100 18-55 + 55-300 VAI Nikon 3200 ar 18-55! intrese ko man labak pirkt jo D3100 nak papildus oblektivs! Gribu zinat vai man tas noderēs??? Un kads ir jusu viedoklis???

  AtbildētDzēst
 15. Mani bērni dejo un piedalās dažādos pasākumos uz skatuves,tātad vēlos iegādāties aparātu,kas labi bildē telpā,ar reizēm vāju apgaismojumu, kustīgus kadrus. Puslīdz noskatīts Nikon P520 vaj tas derēs? Kādu iesakāt?

  AtbildētDzēst
 16. Laba diena, es esmu Mason Diego, cienījamu & akreditēto privāto aizdevumu aizdevējs, kurš dod dzīves laikā iespēja aizdevumus. Mēs dodam no visa veida aizdevumu ir ļoti ātrs un vienkāršs veids, Personal Loan, automobiļa iegādes kredīts, Home Loan, studējošā kredīta, uzņēmējdarbības aizdevumu, investīciju aizdevumu, parādu konsolidācijai, un vairāk. Ir ticis noraidīts, bankām un citām finanšu iestādēm? Jums ir nepieciešams konsolidācijas iegādes kredīts vai hipotēkas kredīts? Meklēt ne vairāk, kā mēs šeit esam atnākuši, lai jūsu finansiālām problēmām pieder pagātnei. Mēs aizdevuma fondi, privātpersonas & kompānija, kam nepieciešama finanšu palīdzība 2 % apmērā. Nekādas sociālās apdrošināšanas numuru, kas nepieciešams un nav kredīta pārbaude nepieciešama, 100 % Guaranteed. Es vēlos izmantot šo vidēja jums paziņot, ka mēs padarīt ticamu un saņēmējas palīdzību, un mēs būsim priecīgi jums piedāvāt aizdevumu. Tādēļ rakstiet mums šodien: diegoloancompany@yahoo.com tagad pieteikties aizdevumam.

  AtbildētDzēst
 17. Kas būtu vajadzīgs, lai sāktu mācīties par fotogrāfu?
  Jo mans sapnis ir kļūt par fotogrāfi, patīk ļoti fotogrāfēt!
  Nākošgad gribu iet mācīties uz Rīgas Stila un Modes Profesionālo Vidusskolu, bet nezinu kas būtu tur vajadzīgs, no cik daudzas būtu jāšķiras?

  AtbildētDzēst
 18. !!! NEDRĪKST IGNORĒT, ŅEM LAIKU, LAI IZLASĪTU ŠO LIECĪBU!
  Mans vārds ir misis VETA BORDEIANU 40 gadus esmu 3-gadīgo meitu māte. Pirms mēneša mana meita cieš no smadzeņu vēzis. Man bija, lai nodrošinātu viņa atveseļošanās, tāpēc es sāku meklē aizdevums 20000 €. Bet diemžēl par mani, es biju defrauding aizdevējam būtu bez izvēles, kas man glabājās mana laime, ka mana drosme nodot man tiesības personai Karen GARCIA PINTO dāma, kas deva man 47.000€ 72 stundās tikai ar bankas pārskaitījumu, kas ļāva sadzīšana manu meitu un atvērt manu mazo uzņēmumu aizdevumu meklējumi. Šis tests ir attiecībā uz tiem no jums, kuri ir noguruši no bankām tiek noraidīta. Tu zini pietiekami likt savu galvu, kas seko savas finansiālās problēmas. Jums nepieciešams steidzami, ātru, uzticamu un likumīgiem veids, kā finansēt vienu adresi var tikties. E-pasta adresi:
  Pinto.karen01@Gmail.com

  AtbildētDzēst
 19. !!! NEDRĪKST IGNORĒT, ŅEM LAIKU, LAI IZLASĪTU ŠO LIECĪBU!
  Mans vārds ir misis VETA BORDEIANU 40 gadus esmu 3-gadīgo meitu māte. Pirms mēneša mana meita cieš no smadzeņu vēzis. Man bija, lai nodrošinātu viņa atveseļošanās, tāpēc es sāku meklē aizdevums 20000 €. Bet diemžēl par mani, es biju defrauding aizdevējam būtu bez izvēles, kas man glabājās mana laime, ka mana drosme nodot man tiesības personai Karen GARCIA PINTO dāma, kas deva man 47.000€ 72 stundās tikai ar bankas pārskaitījumu, kas ļāva sadzīšana manu meitu un atvērt manu mazo uzņēmumu aizdevumu meklējumi. Šis tests ir attiecībā uz tiem no jums, kuri ir noguruši no bankām tiek noraidīta. Tu zini pietiekami likt savu galvu, kas seko savas finansiālās problēmas. Jums nepieciešams steidzami, ātru, uzticamu un likumīgiem veids, kā finansēt vienu adresi var tikties. E-pasta adresi:
  Pinto.karen01@Gmail.com

  AtbildētDzēst
 20. Uzmanibu !!

  Tas ir Aso ietaupijums un aizdevumu kreditešanas uznemums. ja jums ir nepieciešams kredits, lai personigo biznesu, vai jums ir nepieciešams kredits, lai nodzestu visu savu rekinu, ludzu sazinieties ar musu musu šeit e-pastu: lai iegutu vairak informacijas. Jusu informacijai, musu uznemums izsniedz aizdevumu 5% procentu likmi, ja Jums ir interese laipni noklut atpakal pie mums nekavejoties, lai sanemtu darits ar savu kredita parvedums apstiprinajuma dokuments ok.

  Sazinaties e-pasts: (finance_institute2015@outlook.com)

  Nevilcinieties piemerot.

  AIZDEVUMA AIZDEVUMU PLC

  AtbildētDzēst
 21. Vai jums ir nepieciešams kredīts? Sazinieties Durellpetersonloanfirm utt Mēs kalpošanas privātpersonas, uzņēmumi, apdrošināšana, aizdevumu piedāvājumi dodam Brazīlija štābu. Ja jums nav samaksāt rēķinus šeit mēs meklējam vairāk finansiālas grūtības vai kuriem ir nepieciešama investīciju kredītu, ja jums ir nepieciešams kredīts, lai veiktu visus finanšu nepatikšanām pagātnē. Mēs piedāvājam visu veidu aizdevumu ar procentu likmi jebkurā denominācijas valūtu 2% veidus. Man ir, lai informētu Jūs, ka kredīta, ka viņi ir gatavi palīdzēt atrisināt jebkuru finansiālu problēmu es vēlos izmantot šo lielisko līdzekli. Kontaktinformācija E-pasts: Durellpetersonloanfirm@hotmail.com
  Lūdzu, sazinieties ar mums, lai iegūtu vairāk informācijas vai justies brīvi apmeklēt Finanšu departaments ir atkarīgs no jūsu biznesa kredīta vajadzībām.
  Klientiem vajadzētu konsultēties interesē tikai
  Viņš atzina, šīs vēstules saņemšanu un atgriezties pie mums.
  DurellPetersonloanfirm mr
  Mr DurellPetersonloanfirm Credit Company || Communications & CSR
  Lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu: Durellpetersonloanfirm@hotmail.com

  AtbildētDzēst
 22. Sveiki Am Gina Campana kundze, Mēs esam Tiesiskā un uzticamu aizdevumu aizdevējs. mēs dodam aizdevumus par skaidru un saprotamu noteikumiem un nosacījumiem, pie 3% procentu likmi. No $ 2000 līdz $ 6.000.000 USD, eiro un mārciņas Tikai, mēs dodam no uzņēmuma aizņēmumiem, individuālie aizņēmumi, studentu kredīti, auto aizdevumus un aizdevumu, lai nomaksātu rēķinus, vai uzsākt uzņēmējdarbību, ja jūs esat ieinteresēti, sazinieties ar mums ar aizdevumu informāciju šī e-pasts: lendingkeyloanfunds@hotmail.com

  Lai Dievs tevi svētī.
  Sveicieni,
  Gina Campana kundze
  E-pasts: lendingkeyloanfunds@hotmail.com
  Kredīta piedāvājums

  AtbildētDzēst
 23. Sveiki,
  Tas ir, lai informētu plašu sabiedrību, ka Opara Gerard kungs, privāts aizdevumu aizdevējs ir atvērt finanšu iespēju ikvienam, kam vajadzīga nekādu finansiālu palīdzību. Mēs dodam no aizdevuma pie 2% procentu likmi privātpersonām, uzņēmumiem un uzņēmumiem saskaņā ar skaidru un saprotamā veidā un stāvoklī. sazinieties ar mums šodien pa e-pastu: (oparagerrard@gmail.com)

  AtbildētDzēst
 24. Vai jūs domājat, kā iegūt aizdevumu? Jums ir nopietni nepieciešama steidzama aizdevumu, lai sāktu savu biznesu? Vai esat parādā? Šī ir jūsu iespēja, lai sasniegtu savu vēlmi, dod individuālie aizņēmumi, biznesa aizdevumus un biznesa aizdevumu un visu aizdevuma veidu, ar 2% procentiem vairāk informācijas, sazinieties ar mums pa e-pastu (gerardsanchezloan@gmail.com)

  AtbildētDzēst
 25. Sveiki, es esmu villaspin anderson kungs, privāts aizdevumu aizdevējs, kas dod dzīves laikā alternatīvās aizdevumus. Vai jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu, lai notīrītu savu parādu vai jums ir nepieciešama kapitāla aizdevumu, lai uzlabotu savu biznesu? Vai jums ir noraidīts ar bankām un citām finanšu iestādēm? Vai jums ir nepieciešams konsolidāciju aizdevumu vai hipotēku? Redzēt ne vairāk, jo mēs esam šeit, lai visiem jūsu finanšu problēmas pagātnē. Mēs aizdevuma līdzekļus privātpersonām nepieciešama finansiāla palīdzība, kas ir slikta kredītu vai nepieciešama nauda, lai samaksāt rēķinus, ieguldīt uz uzņēmējdarbību likmi 2%. Es vēlos izmantot šo mediju, lai informētu Jūs, ka mēs padarīt uzticamu un saņēmēju palīdzību, un būs gatava piedāvāt jums aizdevumu. Tāpēc sazinieties ar mums šodien pa e-pastu: (villaspinanderson@outlook.com)

  AtbildētDzēst
 26. Sveiki, es esmu Leonardo Sanchez kungs, privāts aizdevumu aizdevējs, kas dod dzīves laikā alternatīvās aizdevumus. Vai jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu, lai notīrītu savu parādu vai jums ir nepieciešama kapitāla aizdevumu, lai uzlabotu savu biznesu? Vai jums ir noraidīts ar bankām un citām finanšu iestādēm? Vai jums ir nepieciešams konsolidāciju aizdevumu vai hipotēku? Redzēt ne vairāk, jo mēs esam šeit, lai visiem jūsu finanšu problēmas pagātnē. Mēs aizdevuma līdzekļus privātpersonām nepieciešama finansiāla palīdzība, kas ir slikta kredītu vai nepieciešama nauda, lai samaksāt rēķinus, ieguldīt uz uzņēmējdarbību likmi 2%. Es vēlos izmantot šo mediju, lai informētu Jūs, ka mēs padarīt uzticamu un saņēmēju palīdzību, un būs gatava piedāvāt jums aizdevumu. Tāpēc sazinieties ar mums šodien pa e-pastu: (Sanchezloanfirm@gmail.com)

  AtbildētDzēst
 27. Mēs šobrīd sniedzot no aizdevuma ieinteresētajām personām, un companies.Have jums ir liegta aizdevumu banku, jo sliktu kredītu rādītājs vai esat mēģinājis un nebija veiksmīga, vai jums ir nepieciešams, lai uzsāktu uzņēmējdarbību, bet finansiāli leju, pieteikties aizdevumam tagad ir 2% piemērot visus Pieteikums jānosūta jadkimi@gmail.com vai jadkimi@openmailbox.org

  AtbildētDzēst
 28. Vai jūs domājat, kā iegūt aizdevumu? Vai jūs nopietni nepieciešama steidzama aizdevumu, lai sāktu savu biznesu? Vai esat parādā? Šī ir jūsu iespēja, lai sasniegtu savu vēlmi, mēs dodam individuālie aizņēmumi, biznesa aizdevumus un visu aizdevuma veidu, ar 2% procentiem vairāk informācijas, lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu (evaruiperezfinance@gmail.com)

  AtbildētDzēst
 29. Sveiki,
  Tas ir, lai informētu plašu sabiedrību, ka Villaspin kungs, privāts aizdevumu aizdevējs ir atvērt finanšu iespēju ikvienam, kam vajadzīga nekādu finansiālu palīdzību. Mēs dodam no aizdevuma pie 2% procentu likmi privātpersonām, uzņēmumiem un uzņēmumiem saskaņā ar skaidru un saprotamā veidā un stāvoklī. sazinieties ar mums šodien pa e-pastu: (trabadovillaspin@gmail.com)

  AtbildētDzēst
 30. Dear Sir / Madam

  AIZDEVUMA cik ātri vien iespējams noteiktajā 2days. Jose Micro finanšu fonds Plc Tirdzniecības un Personal,, House Loan 2% procentu rate.Interested personām ir sazināties ar kredītspeciālistu pa e-pastu ar zemāk informāciju:
  VĀRDS: ..... Uzvārds: ...... VALSTS: ....... Tālruņa numurs: ..... Nodarbošanās: ...... AGE: ...... ....... SEX: ...... Ģimenes stāvoklis: ...... Kredīta summa nepieciešami: ...... Ikmēneša ienākumi ...... AIZDEVUMA ILGUMS: ..... .Officer Name: Loan Investment piedāvājums E-pasts: josedennisonloans007@googlemail.com
  Paldies un Dievs svētī
  Sveicieni,

  Jose mr

  AtbildētDzēst
 31. Vai jūs meklējat biznesa aizdevums? personas aizdevums, mājas aizdevums, auto aizdevums, students aizdevums, parādu konsolidācijai aizdevums, nenodrošinātu aizdevumu, riska kapitāls utt .. Vai tu esi bijis atteikts aizdevumu banka vai finanšu iestāde par jebkuru iemeslu dēļ. Es esmu Ruth kundzi, aizdevējs, aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un pieejamu procentu likmi 2% procentu likmi. Ja ir interese? Sazinieties ar mums šodien pie (daviesruthfirm@gmail.com)

  AtbildētDzēst
 32. Sveiki, es esmu kundze Catherine JONEZ privātu aizdevumu aizdevējs aizdevumiem piešķirti kalpošanas iespēja. Jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu, lai notīrītu savu parādu vai nepieciešama mājas kapitāla aizdevumu, lai uzlabotu savu biznesu? Vai jums ir noraidīts ar bankas un citas finanšu iestādes? Jums ir nepieciešams konsolidāciju aizdevumu vai hipotēku? Redzēt ne tālāk, jo mēs esam šeit, lai visiem jūsu finanšu problēmas pagātnē. Mēs esam līdzekļus cilvēkiem, kam vajadzīga finansiālu palīdzību, kas ir slikta kredītu vai nepieciešama nauda, lai samaksāt rēķinus, ieguldīt biznesā ar likmi 2%. Es vēlos izmantot šo mediju, lai informētu, ka mēs piedāvājam uzticamu un saņēmēju palīdzību, un mēs būsim gatavi sniegt aizdevumu. Tad sazinieties ar mums šodien pa e-pastu: (catherinejonezloan@gmail.com).

  AtbildētDzēst
 33. Liecība par to, kā es got manu kredītu.
  Mans vārds ir kungs Fabian Leonard, no Dienvidāfrikas, es esmu ceļš constrution uzņēmuma īpašnieks es meklēju reālu kredītu, lai projektu, pēdējo četru mēnešu laikā, un viss bija ķekars izkrāpšanu, ka es viņiem uzticas, un beigās no dienas, viņi paņēma manu naudu bez dota man mans kredīts, visas manas cerības bija zaudējusi, man bija sajaukt un neapmierinātas, man ir ļoti grūti, lai pabarotu savu ģimeni, es nekad gribēju nekāda sakara ar aizdevumu uzņēmumiem internetā , tāpēc es devos draugam pastāstīja viņai visu, kas noticis, un viņa teica, ka viņa var man palīdzēt, viņa zina, ka aizdevums uzņēmums, kas var man palīdzēt ar jebkuru kredīta summu man vajadzēja ļoti zemu procentu likmi 2%, viņa vadās man par to, kā pieteikties aizdevumam, es darīju, kā viņa man teica, es pieteicos uz e-pastu (patrickloans15@gmail.com), es nekad ticēja, bet es mēģināju, un mans lielākais pārsteigums es saņēmu aizdevumu 24 stundas, Es nevarēju noticēt, es esmu laimīgs un jaunbagātnieku, un es pateicos Dievam, ka šāds aizdevums uzņēmums joprojām pastāv uz šiem izkrāpšanu visur, lūdzu, visi, kas tur, kas ir nepieciešama aizdevuma Izlase (patrickloans15@gmail.com ), kas nekad atstāt jūs, un jūsu dzīve mainīsies mine izdarīja.

  AtbildētDzēst
 34. Vai Jūs esat uzņēmējs vai sieviete? Vai jums nekādu finansiālu haoss vai jums ir nepieciešama nauda, lai sāktu savu biznesu? Jums ir nepieciešams kredīts, lai parādu samaksu? Vai jums ir zems kredīta score, un jums ir grūtības saņemt kredītu no bankām / citas vietējām finanšu iestādēm? Nepieciešams aizdevumu vai finansējumu jebkādu iemeslu dēļ, piemēram: Personal Loan, uzņēmējdarbības paplašināšanai, uzņēmējdarbības un izglītības, parādu konsolidācijai, grūti naudas aizdevumus. mēs dodam no aizdevuma ar zemu procentu likmi 2%, lūdzu, sazinieties ar mums ar aizdevuma pastāvīgu pavadoni vietnē: (irenegironfernandez@gmail.com)

  AtbildētDzēst
 35. Sveiki, es esmu Mrs Pacietība Cazorla, no Cazorla Apdrošināšana / aizdevumu uzņēmumam, privāto aizdevumu aizdevējs, kas atbalsta kalpošanas iespēja. Jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu, lai notīrītu savu parādu vai nepieciešama mājas kapitāla aizdevumu, lai uzlabotu savu biznesu? Vai jums ir noraidīts ar bankas un citas finanšu iestādes? Jums ir nepieciešams konsolidāciju aizdevumu vai hipotēku? Redzēt ne tālāk, jo mēs esam šeit, lai visiem jūsu finanšu problēmas pagātnē. Mēs esam līdzekļus cilvēkiem, kam vajadzīga finansiālu palīdzību, kas ir slikta kredītu vai nepieciešama nauda, lai samaksāt rēķinus, ieguldīt biznesā ar likmi 2%. Es vēlos izmantot šo mediju, lai informētu, ka mēs piedāvājam uzticamu un saņēmēju palīdzību, un mēs būsim gatavi sniegt aizdevumu. Tad sazinieties ar mums šodien pa e-pastu uz: (patienceloanfirm@gmail.com)

  AtbildētDzēst
 36. Vai jums ir nepieciešams kredīts? Tas ir, lai informētu plašu sabiedrību, ka Carlos Juan kungs, privāts aizdevumu aizdevējs ir atvērt finansiālo iespēju ikvienam, kam nepieciešama jebkāda finansiāla palīdzība. Mēs dodam aizdevumus ar 2% procentu likmi privātpersonām, uzņēmumiem un uzņēmumiem ar skaidru un saprotamā veidā un condition.contact mums jau šodien pa e-pastu: (FERNANDOCARLOSJUAN@GMAIL.COM)

  AtbildētDzēst
 37. Vai jums ir nepieciešams kredīts? Tas ir, lai informētu plašu sabiedrību, ka Carlos Juan kungs, privāts aizdevumu aizdevējs ir atvērt finansiālo iespēju ikvienam, kam nepieciešama jebkāda finansiāla palīdzība. Mēs dodam aizdevumus ar 2% procentu likmi privātpersonām, uzņēmumiem un uzņēmumiem ar skaidru un saprotamā veidā un condition.contact mums jau šodien pa e-pastu: (FERNANDOCARLOSJUAN@GMAIL.COM)

  AtbildētDzēst
 38. Vai jums ir nepieciešams kredīts? Tas ir, lai informētu plašu sabiedrību, ka Carlos Juan kungs, privāts aizdevumu aizdevējs ir atvērt finansiālo iespēju ikvienam, kam nepieciešama jebkāda finansiāla palīdzība. Mēs dodam aizdevumus ar 2% procentu likmi privātpersonām, uzņēmumiem un uzņēmumiem ar skaidru un saprotamā veidā un condition.contact mums jau šodien pa e-pastu: (FERNANDOCARLOSJUAN@GMAIL.COM)

  AtbildētDzēst
 39. SVEIKI,

  Jūs esat nepieciešama steidzami aizdevumu? ja jā, es gribētu, lai jūs sazināties ar mums pa e-pastu stephenjonasloans@yahoo.com~~pobj.
  aizpildīt kredīta pieteikuma veidlapu zemāk un atgriezties.

  Kredīta pieteikuma forma

  vārds____________
  Uzvārds_____________
  Sex__________________
  Marital____________
  summa needed_________
  Duration______________
  mērķis loan__________
  Mēneša ienākumi__________
  Country________________
  Valsts / province___________
  Phone________________
  Pasta indekss______________

  aizpildīt kredīta pieteikuma veidlapā iepriekš ar savu pareizu informāciju, lai mēs varētu sākt uzticamu darījumu.

  AtbildētDzēst


 40. sveiki

  Vai jums ir nepieciešams kredīts? Vai esat parādā? Ja jūs vēlaties, lai sāktu uzņēmējdarbību, un ir nepieciešams kapitāls? Vai jums kredītu vai finansējumu jebkādu iemeslu dēļ jums ir nepieciešams? Mēs tikko veida Elitefinance2000@Gmail.com~~Pobj sazinieties ar mums šodien, lai dotu kredītu, lai ikviens ar 2% lētu un pieejamu procentu likmi un aizdevumu šodien, ja jūs interesē, lai saņemtu jūsu palīdzību, tas ir beidzot šeit.

  AtbildētDzēst
 41. Mūsu pakalpojumi ir ātri un uzticami, aizdevumi ir apstiprināti 3 stundu laikā pēc pieteikuma saņemšanas. Mēs piedāvājam aizdevumus vismaz 2000 $ līdz maksimāli 10000000. $ Mums ir sertificēti un jūsu privātumu ir 100% droša ar mums. Neuztraucieties par savu aizdevumu vai finansējumu sazinieties ar mums šodien pa e-pastu (johnnyloanconsultant@gmail.com) un saņemt jūsu tūlītēju kredīta apstiprinājums šodien.

  Uzņēmuma aizņēmumiem vai Personal aizdevums (slikta kredīta pieņemts)
  Uzņēmumu īpašnieki; Jūs varat saņemt zemu procentu aizdevumu, pat ar sliktu kredītu. Aizņēmumi no 3,000-500,000USD Fast slēgšanas 7-10 Nr soda par priekšapmaksu Visas uzņēmējdarbības veidu uzskatīja jebkurā laikā
  Mums saka, jā, kad bankas pateikt NĒ!
  sūtīt e-pastu:

  Kontakti: Johnny Porter kgs (direktors)
  Pasts: johnnyloanconsultant@gmail.com

  AtbildētDzēst
 42. Laba diena visiem.

  Vai jums ir nepieciešams kredīts? Vai esat parādā? Vai jūs vēlaties, lai sāktu uzņēmējdarbību, un ir nepieciešams kapitāls? Vai jums ir nepieciešams aizdevumu vai finansējumu jebkādu iemeslu dēļ? Jūsu palīdzība ir beidzot šeit, jo mēs dodam aizdevumus ikvienam par lētu un pieejamu procentu likmi tikai 2%, ja ir interese, lūdzu, sazinieties ar mums šodien pie (targo_bank@yahoo.com).

  AtbildētDzēst